Samsun’un Bafra ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesi’nde düzenlenen etkinlikte, üniversite öğrencilerine orman yangınlarıyla mücadele hakkında bilgi verildi. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, öğrencilerin bu alanda profesyonel bir takım kurarak göreve hazır olmalarını arzu ettiklerini belirtti. Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer ise orman gönüllüsü programının yürürlüğe konulduğunu ve toplumun her kesiminden ilgi gördüğünü ifade etti.